Wypadanie włosów - jak sobie z nim poradzić?

Zobacz więcej

Wypadanie włosów - jak sobie z nim poradzić?

Wypadanie włosów - jak sobie z nim poradzić?

Wypadanie włosów – jak sobie z nim poradzić?

Jest to problem, który dotyka coraz więcej osób, nawet młodych, dlatego trzeba w miarę szybko reagować na pierwsze oznaki zbytniego wypadania włosów. Często na wczesnym etapie można jeszcze zapobiec, oczywiście o ile przyczyny są umiarkowane i nie wiążą się z chorobą długotrwałą. Wśród przyczyn wypadania włosów może być naprawdę dużo aspektów, dlatego nie będąc pewnym warto zrobić sobie badania. Na szczęście obecnie jest dużo możliwości poradzenia sobie z tym problemem, a warto zacząć jak najszybciej, bo taka przypadłość może bardzo obciążyć nasze zdrowie psychiczne i dobre samopoczucie.

Wypadanie włosów – jakie mogą być przyczyny?

Wszystko zależy od skali problemu, gdyż włosy w małej ilości wypadają każdemu, jeśli natomiast włosy wychodzą z głowy garściami, to warto znaleźć przyczynę tego problemu. Pierwsze co może powodować taki stan rzeczy, jest brak witaminy D. Z racji usytuowania Polski w takiej szerokości geograficznej, dostęp do słońca mamy dość ograniczony, dlatego ubytki witaminy D powstają w każdym z nas. Zbyt niski poziom tej witaminy może wiązać się z uczuciem zmęczenia, depresją i wypadaniem włosów w dużej ilości. Warto wówczas zrobić sobie badania i stwierdzić jaki poziom witaminy D mamy w organizmie i jeśli będzie zbyt mała – uzupełniać.

Na słabe i wypadające włosy może pomóc keratyna, gdyż ta odpowiada za mocne włosy oraz jakość skóry. Nadmierne wypadanie włosów może wiązać się właśnie z problemem słabych cebulek oraz samych włosów. Ich kondycja jest zależna od naszego trybu życia, dlatego warto spróbować przyjmować keratynę, przy wcześniejszej konsultacji z lekarzem.

Peruka świetnym sposobem na wypadanie włosów

Nie musi być to rozwiązanie długotrwałe, jednak kiedy widać, że mamy problem z wypadaniem włosów i czujemy się z tym źle, nasze samopoczucie podupada a samoocena jest już naprawdę niska, to póki nie wrócimy do normalności, możemy zainwestować w perukę. W Rokoko Hair Company mamy największy wybór w całej Polsce i posiadamy ponad 5 tysięcy rodzajów peruk: syntetycznych, półsyntetycznych i naturalnych. Wszystko stworzone w oparciu o najnowsze technologie, wieloletnie doświadczenie i przede wszystkim oczekiwania klientów. Nie czekaj i sprawdź!